• Babylon

• 12.12.2023 10:42
      • Podpora vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2023, tematický okruh B
      • Když MŠMT vypsalo dotační titul na Podporu vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2023, tematický okruh B, využili jsme příležitosti a připravili projekt pro naši školu.

Nejdříve samotný název, který by vystihoval pestrost a různobarevnost našich životů, s čím se můžeme setkat a s čím se setkáváme v každodenním životě.

Název Babylon není jen názvem pro nedaleké zábavné centrum, ale pro projekt, ve kterém jsme si uvědomili, připomněli, vysvětlili, získali nové znalosti.
        Klíčovými slovy byly: nesnášenlivost, tolerance, rasa, rasismus, šikana, diskriminace, nadřazenost, násilí, fašismus, antisemitismus, národ, národnost, mezilidské vztahy.

Prostřednictvím přednášek, besed, workshopů jsme chtěli rozšířit náš obzor a vytvořenou prezentací předat získané poznatky ostatní žákům.

Babylon.pptx

Projekt je zaměřen na vzájemné porozumění různých národností. Skupiny budou své znalosti získávat a prezentovat formou besed a workshopů. Hlavními tématy budou: rasismus, nesnášenlivost, antisemitismus,