• Šachy

• 08.11.2023 13:32
      • Varnsdorf, 7. 11. 2023, okresní kolo
      • Významného úspěchu dosáhli naši žáci druhého stupně, kteří se zúčastnili okresního kola ve Varnsdorfu. Mezi týmy byli jednoznačně nejlepší a zaslouženě si "vybojovali" postup do krajského kola. Gratulujeme!

Letos opět zasedli hráči šachu ke svým šachovnicím. Tento rok jsme, bohužel, nesestavili družstvo mladších žáků z prvního stupně. Ovšem v této kategorii si mohli zahrát naši dva náhradníci a to, Samuel Sebastien Hebrani a Hamza Yasser Hamed. V kategorii starších žáků za druhý stupeň nastoupilo družstvo ve složení Blanka Oláhová, Michal Maco, Jakub Sikora, Ondra-Le Luan.

Celkem se zúčastnilo deset družstev. Odehrálo se sedm kol po patnácti minutách. O soupeře tedy nouze nebyla.

Soutěžící si navzájem nic nedarovali. Výhry střídaly prohry. Atmosféra v sále by se dala krájet. Přesto se naši žáci umístili na pěkném prvním místě a postupují do krajského kola.

Michaela Vojtová AP ZS náměstí E. Beneše, Varnsdorf.