• Florbal

• 16.11.2023 13:55
      • Okrskové kolo, starší žáci (8. - 9. ročník), Varnsdorf, 16. 11. 2023
      • Ve čtvrtek 16. 11. proběhlo ve Sportovní hale Varnsdorf okrskové kolo starších žáků ve florbalu. Celkem se zde sešlo pět týmů z blízkého okolí. Řadu let jsme byli zvyklí jezdit na tento turnaj do Markvartic, letos poprvé si ho kluci odehráli na domácím poli. Hrací systém každý s každým v sestavě 4+1 a hrací čas byl stanoven na 16 minut. Celkem 10 zápasů. První zápas nastoupili naši kluci proti Gymnáziu Varnsdorf. Příjemným překvapením byla pro nás výhra. Následoval druhý zápas proti ZŠ Východní, kde byla vidět převaha u našich žáků a opět výhra. Na třetí zápas se proti nám postavilo družstvo ZŠ Březová z Děčína. V tomto týmu kluci poznali pár hokejistů, tak tušili, že je čeká těžký úkol. Bohužel se i přes výbornou hru a bránění nepodařilo zvítězit a kluci si odnesli první prohru. Poslední zápas proti ZŠ Kamenice byl rozhodující. Po velkých tahanicích, nervech a pěkném zápase se nám ale povedlo opět zvítězit. Odnášíme si tedy tři výhry a jednu prohru, což dělá celkem 9 cenných bodů. A výsledky? Vítěz si odváží postup s 9 body, ale bohužel jsou to kluci ze ZŠ Březová, kteří měli stejný počet bodů jako my, poté rozhodoval vzájemný zápas, který jsme bohužel prohráli. Nicméně naši kluci předvedli parádní výkon, vůbec se nemají za co stydět. Brzy se předvedou na florbalu, ale tentokrát na turnaji, který je součástí Podzimních her. Budeme doufat, že si do té doby udrží výbornou formu.

Sportu zdar.

L. Hůla - dozorce