• Školská futsalová liga 7

• 30.11.2023 06:44
      • ŠKOFL 7, sportovní hala Varnsdorf, 29. 11. 2023
      • Ve středu 29. 11. 2023 se zúčastnili naši mladší žáci (6. a 7. ročník) prvního kola Školské futsalové ligy. Turnaj se uskutečnil ve sportovní hale ve Varnsdorfu za účasti pouze tří týmů, jelikož ZŠ a MŠ Stráž nad Nisou se z turnaje odhlásila. Soupeřem našich chlapců byly týmy ze ZŠ Lidická Hrádek nad Nisou a ZŠ Dobiášova Liberec. Již před turnajem bylo jasné, že první dva týmy postoupí do dalšího kola. Hrálo se systémem každý s každým s délkou utkání 2 x 15 minut. V prvním utkání jsme se utkali se soupeřem z Hrádku nad Nisou a hned od prvních minut bylo jasné, že nás nebude čekat nic lehkého. Soupeř na nás doslova vletěl a během několika minut byl stav 0 : 3 v náš neprospěch. Poté se hra trochu vyrovnala, ale soupeř si své vedení pohlídal a nakonec zvítězil 5 : 1. Do druhého utkání jsme nastoupili proti týmu z Liberce, který v předchozím zápase dokázal zvítězit nad Hrádkem nad Nisou 4:3. Do zápasu jsme nastoupili zodpovědněji a s větší bojovností než v prvním utkání. Nicméně ani to nestačilo a soupeři jsme podlehli 3 : 5. Celkově jsme tedy získali nula bodů a do dalšího kola jsme bohužel nepostoupili. Chlapci si zaslouží pochvalu za reprezentaci naší školy.  Věřím, že tuto cennou zkušenost, kdy se mohli porovnat s takto kvalitními týmy, v budoucnu využijí.