• Florbal

• 06.12.2023 13:45
      • Okresní kolo pro 6. - 7. ročník dívek
        ZŠ Máchova Děčín, 5. 12. 2023
      • Naše sestava: Mariana Ursta, Zuzana Voráčková, Tereza Činková, Aneta Jӓgrová, Johana Mikulejská, Blanka Oláhová, Tereza Olivová, Adéla Kahounová

Dne 5. 12. proběhlo okresního kolo ve florbalu pro žákyně šestých a sedmých tříd, které se konalo v Děčíně. Hrálo zde celkem sedm týmů, které byly rozděleny na dvě skupiny. Počet hráčů 4 + 1. V úvodu turnaje se děvčata utkala s kvalitními soupeři – ZŠ Máchovo nám., ZŠ Dr. Tyrše a ZŠ Č. Kamenice. Vstup do skupiny se nám příliš nepovedl. První utkání se ZŠ „Máchovkou“ děvčata prohrála. Do druhého zápasu dívky vstoupily odhodlaně, ale i přes veškerou snahu to na vítězství nestačilo. Poslední zápas ve skupině děvčata dlouho držela pod kontrolou, ale smolně inkasovaný gól před koncem hrací doby nás bohužel připravil o zasloužené vítězství. Náš tým se musel spokojit pouze s remízou. Nicméně díky lepšímu skóre děvčata skončila ve skupině na třetím místě a postoupila do čtvrtfinále, kde se utkala se ZŠ Komenského. Náš tým jednoznačně toužil tento turnaj a zápas zakončit výhrou. Děvčata hrála obětavě a na hřišti nechala všechny síly.  Ani v tomto utkání při nás pomyslné štěstíčko nestálo. Inkasovaná branka 20 sekund před koncem utkání nás bohužel připravila o postupové naděje do semifinálových bojů. Děvčata mě velmi mile překvapila, jak k celému turnaji zodpovědně přistoupila. Jen střelecky se nám příliš nedařilo. V tom se budeme muset zlepšit a připravit se na další florbalový turnaj v rámci Podzimních her.

Děvčata si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a za reprezentaci školy.

Blanka Plocarová (učitelka TV)