• Olympiáda ZŠ

• 06.06.2024 16:17
      • 6. 6. 2024, volejbal a ringo
      • Dnešní den, 6. června 2024, přinesl závěrečné sporty v rámci Olympiády základních škol 2024 i v kategorii dívek. Turnaje ve volejbale a ringu dívek se odehrály ve sportovní hale ve Varnsdorfu. I přesto, že jsme při skladbě týmu nemohli počítat se žákyněmi devátých tříd, podařilo se nám vytvořit dva volejbalové týmy a jeden tým pro turnaj v ringu, všechny složené pouze z žákyň šestých a sedmých tříd. Celkově se turnajů zúčastnilo osm týmů. Volejbal i ringo se hrály na zmenšených hřištích, přičemž ve volejbale hrály čtyři hráčky na každé straně, v ringu rovněž čtyři hráčky na každé straně. Volejbalový turnaj se hrál systémem na jeden vítězný set do patnácti bodů každý s každým, zatímco ringo se hrálo na jeden set do dvaceti bodů, také systémem každý s každým. Náš první volejbalový tým obsadil 6. místo a druhý tým skončil na 8. místě. V turnaji v ringu jsme obsadili 6. místo. I přes ne úplně oslnivá umístění bych chtěl všechny hráčky pochválit. Bojovaly vždy až do konce, i přes nepříznivé stavy, a jejich odhodlání bylo obdivuhodné. Pro naše dívky byl tento turnaj cennou zkušeností, jelikož měly možnost porovnat své dovednosti se staršími soupeřkami. Tyto zkušenosti jim jistě pomohou v dalším sportovním rozvoji a příští rok budou moci využít získané dovednosti a zkušenosti.

Bc. Patrik Klouda