• Olympiáda ZŠ

• 06.06.2024 16:20
      • 6. 6. 2024, malá kopaná
      • Dnešní den, 6. 6. 2024, přinesl poslední turnaj v rámci Olympiády základních škol 2024. Na venkovním travnatém hřišti za sportovní halou ve Varnsdorfu se odehrál turnaj v malé kopané chlapců. I přesto, že jsme při skladbě týmu nemohli počítat s žáky deváté třídy, podařilo se nám vytvořit dva týmy složené převážně ze zástupců šestých a sedmých tříd. Celkem se turnaje zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. Každé utkání mělo délku deset minut. Po odehrání skupinové části následoval pro každý tým rozhodující zápas, který určoval, zda tým bude hrát skupinu o 1. až 4. místo, nebo skupinu o 5. až 8. místo. Jeden z našich týmů svůj souboj zvládl a postoupil do "Final Four", zatímco druhý tým smolně prohrál až po penaltách a musel se spokojit se skupinou o 5. až 8. místo. Tým, který nepostoupil do skupiny o 1. až 4. místo, nakonec obsadil celkově 7. místo. Druhý náš tým, který se probojoval do "Final Four", si vedl velmi dobře a zaznamenal během turnaje jedinou porážku. Nedokázal zopakovat své vítězství ze skupiny nad ZŠ Edisonova Varnsdorf a umístil se na skvělém 2. místě. I přestože oba naše týmy byly složeny spíše z mladších žáků, předvedly výkony nad očekávání. Chlapci z obou týmů (+Mája) si zaslouží velkou pochvalu za své sportovní výkony a nasazení. Zkušenosti z dnešního turnaje proti starším soupeřům budou moci využít již v příštím roce. Dnešní turnaj uzavřel Olympiádu základních škol 2024 a všichni účastníci odcházeli s pocitem dobře odvedené práce a spoustou nových zážitků. Držme palce našim mladým sportovcům i do budoucna!

Bc. Patrik Klouda