• Orientační běh

• 24.06.2024 06:39
      • Dopravní hřiště Varnsdorf, 20. 6. 2024
        3. - 6. ročník
      • Čtvrteční dopoledne bylo ve znamení orientačního běhu. Jak už název napovídá, tento běh je založen na schopnosti orientace v terénu, ale také na rychlosti a správnosti rozhodnutí. Tratě byly připraveny v různé obtížnosti a délce. Každý závodník obdržel na startu mapu, na které byla vyznačena kontrolní stanoviště. Naši páťáci se úkolu zhostili s velkým zápalem a nasazením, pobíhali po dopravním hřišti a snažili se nalézt tu nejrychlejší a nejsprávnější cestu. Nejvyšší metou a hnacím motorem byla trať označena černou barvou, která jejich běh zakončovala. Většina žáků ji zvládla s přehledem a ti nejlepší ji dokonce uběhli za méně než 5 minut. Všichni závodníci si zaslouží velkou pochvalu za účast, vynaložené úsilí i sportovní chování.

Mgr. Kateřina Křížová

vsledkybhejsmapou20_6_dopravnhit.zip

A něco závěrem: V průběhu dopoledne se na start postavilo 79 žáků a bylo odbaveno 312 startů na různých úrovních!