• Karlovarský skřivánek

• 04.02.2023 17:27
      • Regionální kolo - Rumburk, DK Střelnice, 1. 2. 2023
      • Ve středu 1. února 2023 se žáci naší školy zúčastnili regionálního kola pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Akce se konala v Domě kultury Střelnice v Rumburku. V kategorii A1 – mladší žáci nestudující zpěv soutěžili Filip Dulanský ze 3. třídy, Dominik Mrvečka z 5. třídy a Lili Jelenčiaková z 4. třídy. A právě Lili předvedla skvělý výkon a v konkurenci třiceti dalších zpěváků a zpěvaček se umístila na pátém postupovém místě. To znamená, že v březnu bude soutěžit v Karlových varech v celostátním kole. Gratulujeme!

Pod hlavičkou ZUŠ Varnsdorf se v kategoriích A2 a C2 (studující zpěvu) zúčastnily další dvě žákyně naší školy - Ella Müllerová ze 4. třídy a Jolana Lockerová z 8. A. Ella svou kategorii vyhrála a Jolana se umístila druhá. Obě dvě tak samozřejmě postupují. Také blahopřejeme!

V kategorii D  - duo ještě vystoupily Nikola Dandová a Johana Venclová z 8. B.

Všichni účastníci se museli vypořádat s nelehkým úkolem, protože veřejně zpívali před několika desítkami diváků. Je pravdou, že na některých byla znát tréma více, ale pro všechny to byla nakonec výborná zkušenost.

Žákům naší školy děkujeme za odvahu a reprezentaci.

Mgr. Ondřej Louka