• Správňák

• 19.04.2023 05:44
      • Zdravotnická soutěž, Mikulášovice 17. 4. 2023
      • 17. dubna jsme se v hojném počtu soutěžících sešli na zdravotnické soutěži „Správňák“. Letošní 5. ročník se konal v Mikulášovicích ve velkém areálu tamního koupaliště.

Soutěžilo se ve třech kategoriích: 1. a 2. stupeň ZŠ a střední školy. Naše škola měla zastoupení v obou kategoriích ZŠ. Za 1. stupeň startovali naši malí „Křečci“ ve složení Vojta Myslivec, Jakub Tkáč a Natálka Mrázková, kteří nakonec obsadili pěkné 11. místo.  2. stupeň reprezentovaly Anny M. Nováková, Eliška Salayová a Andy Křivohlavá v týmu s názvem „Záchranářská mafie“.  Děvčata se umístila na krásném 2. místě. Cenou za snahu a dovednosti jim byly nejen věcné ceny, ale také stříbrný pohár a medaile.

Ač počasí úplně nespolupracovalo, tak figuranti na všech šesti stanovištích předvedli „profi“ herecké výkony. Ať to bylo podchlazení, popáleniny nebo úplné bezvědomí, kde soutěžící předvedli suverénní výkon při resuscitaci. Součástí soutěže byly také stánky Besipu, prohlídka sanitky, hasičského vozu nebo všemi obletovaný pejsek Gira využívaný ke canisterapii.

Po zahřátí teplým čajem a občerstvení jsme se rozjeli směr domov.

Za rok se zase těšíme…

Veronika Blechová, AP na ZŠ Varnsdorf, nám. E. Beneše