• Olympiáda 1

• 05.05.2023 06:46
      • Olympiáda 1. stupně ZŠ (košíková - 2. 5. 2023, florbal - 4. 5. 2023)
      • Žáci a žákyně 1. stupně se tento týden zúčastnili turnaje v basketbalu a florbalu v rámci již tradiční olympiády varnsdorfských škol. V úterý 2. května se ve sportovní hale pořádal turnaj v basketbalu. Turnaje se zúčastnilo pět škol. Naši žáci předvedli pěkné sportovní výkony a statečně bojovali až do posledního zápasu. Je nutno říci, že to ale neměli vůbec jednoduché. Držet krok s basketbalisty a vyrovnat se jim ve střelbě, bylo obtížné. Přesto se každým zápasem zlepšovali. Důkazem toho byl poslední zápas, ve kterém naši chlapci dokázali porazit vítěze celého turnaje. Jak děvčata, tak chlapci se umístili na místě čtvrtém. Ve čtvrtek 4. května přišel na řadu turnaj ve florbalu, kde se soutěžilo ve dvou kategoriích. Mladší žáci 1. - 3. třída a starší žáci 4. - 5. třída, kdy výsledky z kategorie starších žáků budou započítány do olympiády 1. stupně. Turnaje ve florbalu se zúčastnilo šest škol včetně ZŠ Dolní Podluží.  V kategorii starších žáků jsme viděli velmi pěkné a vyrovnané výkony, které zajistily sportovní drama až do posledního zápasu. Naši starší žáci vybojovali celkem tři výhry, kdy se nejvíce střelecky prosazoval František Sorád. V konečném pořadí jsme obsadili krásné třetí místo. V kategorii mladších žáků jsme si kromě pěkného 4. místa odnesli cenné zkušenosti a motivaci do dalších let. Nyní se těšíme na atletické disciplíny, které nás v rámci olympiády 1. stupně čekají 26. května na stadionu v Kotlině.

Všem žákům patří veliké poděkování za předvedené výkony a reprezentaci školy.

Blanka Plocarová (učitelka tělesné výchovy)