• Florbal

Základních škol ve školním roce 2022/2023

kategorie III. Chlapci – mladší žáci

Markvartice

Stejně jako každý rok jsme se i letos s mladšími žáky zúčastnili tradičního florbalového turnaje pořádaného Asociací školních sportovních klubů. Turnaj se uskutečnil na škole v Markvarticích. Ve čtvrtek ráno 24. 11. se zde sešlo celkem šest chlapeckých týmu z Děčínska a okolí. Hrálo se systémem každý s každým (počet hráčů: 4+1, hrací doba: 2x6 minut). Naše kluky tedy čekalo 5 zápasů. Do prvního zápasu jsme nastoupili s nadšením a elánem a s touhou po dobrém výsledku. Hned v prvních minutách však kluci poznali, že to nebude lehký úkol. Za celý turnaj získali pouze jeden bod díky remíze v posledním zápase.  Celkově tak obsadili příčku poslední. Ovšem našim úkolem bylo si přijet zahrát a získat zkušenosti na další turnaje, a to se povedlo na jedničku. Zápas od zápasu se kluci zlepšovali a zlepšovali, ale na lepší umístění to bohužel nestačilo. Velká pochvala patří všem za jejich odhodlání a bojovnost i v momentech, kdy se jim při hře moc nedařilo. Nezbývá než držet palce našim starším klukům, kteří se zúčastní stejného turnaje 6. prosince, opět v hale v Markvarticích.

Mgr. Lukáš Hůla, učitel TV