• Tajemné sovy

• 06.12.2022 05:57
      • Tajemné sovy - ŠD
      • Ve čtvrtek 22. září 2022 si pro naše děti ze ŠD připravili manželé Kolomazníkovi program se živými sovičkami. Patří mezi zvláštní skupinu lovců, pro svou krásu, tajemnost, bezpočet mýtů a pověr. A tak děti byly seznámeny s většinou druhů (výr velký, puštík, hejkal, sýček, kulíšek) a zajímavostmi z jejich života. Děti si také mohly sovy pohladit a poznat jejich hebkost peří. Poznaly i sílu a mohutnost jejich křídel a nechyběla ani ukázka lovu. Tento program byl tak trochu i terapeutický, protože je prokázáno, že při pohlazení sovy se na dlaních aktivují receptory, které do mozku vysílají signály, jež uklidňují.

Velmi hezky připravený program se dětem velice líbil a my se budeme těšit na další zážitek s exotickým ptactvem.

Vychovatelka Šárka Dvořáková