• Olympiáda zeměpis

• 07.03.2023 21:30
      • Okresní kolo olympiády v zeměpise
      • Okresní kolo zeměpisné olympiády proběhlo ve středu 22. 2. 2023. Naši školu jelo do Děčína (budova Magistrátu) reprezentovat celkem sedm žáků ve třech kategoriích. V kategorii A pro šestý ročník Ondřej Veverka (6. A), Vojtěch Synek (6. A) a Eliška Tkáčová (6. A). V kategorii B pro sedmý ročník Jan Mrázek a Michal Dubovecký (oba 7. A). V kategorii C pro osmý a devátý ročník Barbora Blechová (8. A) a Ondřej Michalina (9. A). Olympiáda byla časově náročná. Skládala se celkem ze tří částí: práce s atlasem, test geografických znalostí a praktická část. Konkurence byla obrovská, v každé kategorii soutěžilo přes 40 žáků. Nejlépe se vedlo klukům ze šesté třídy, když Ondřej Veverka obsadil v celkovém pořadí 6. místo a Vojtěch Synek 7. místo. Pro všechny zúčastněné to byla určitě zajímavá zkušenost. Všem žákům děkujeme a chválíme za reprezentaci školy.

Bc. Patrik Klouda