OSTATNÍ

OSTATNÍ

      • Ozdravný pobyt v Chorvatsku

      • 22.06.2026 06:58
      • 12. - 21. 6. 2026
      • Ve dnech 12. – 22. června se žáci ZŠ náměstí zúčastnili ozdravného pobytu v chorvatském letovisku Sveti Filip i Jakov. Celý pobyt se nesl ve znamení slunečného počasí, dobré nálady a spousty nezapomenutelných zážitků.

        Počasí nám po celou dobu přálo, a tak jsme si mohli naplno užívat koupání v průzračném moři i osvěžení v bazénu. Mnozí žáci využívali také šlapadla, na kterých objevovali krásy pobřeží z jiné perspektivy. Velkým lákadlem byl i skákací hrad na vodě, který prověřil odvahu i pohybové schopnosti všech účastníků. Pobyt u moře nebyl jen o koupání. Děti měly možnost pozorovat a objevovat rozmanitý podmořský svět. Mezi nejzajímavější objevy patřil například mořský zajíc, který vzbudil velkou pozornost všech. Každý den přinášel nové poznatky o mořských živočiších a jejich prostředí. Nechyběly ani sportovní aktivity. Žáci pravidelně využívali hřiště na fotbal a volejbal. Oblíbenou součástí programu byly také večerní procházky a noční nákupy v nedalekém městě Biograd na Moru. Děti si zde mohly zakoupit suvenýry pro své blízké a nasát atmosféru přímořského letoviska. Strava byla chutná a porce opravdu velké, takže nikdo netrpěl hlady. V horkých dnech přišlo vhod zmrzlinové osvěžení v mnoha příchutích, které patřilo k nejoblíbenějším pochoutkám celého pobytu.

        Ozdravný pobyt v Chorvatsku se vydařil po všech stránkách. Děti si odvezly nejen krásné opálení, ale především mnoho nových zážitků, přátelství a vzpomínek, na které budou ještě dlouho rády vzpomínat. Pobyt splnil svůj účel – přinesl odpočinek, pohyb, poznávání i spoustu radosti z času stráveného u moře.

        Bc. Hanka Samková, Mgr. Věra Víšková, Mgr. Hanka Zemlerová

      • Zpět na seznam článků
  • Počítadlo návštěv

    Počet návštěv: 20688