• Škola v přírodě a cyklokurz 2023

• 01.06.2023 07:29
      • Sloup v Čechách, Maxov, RS Obzor
      • V pondělí 22. 5. 2023 nastoupili žáci první a páté třídy do autobusu směr rekreační středisko Obzor v Maxově u Sloupu v Čechách. V patách autobusu vyrazila na kolech skupinka sedmi žáků, kteří jedou na stejné místo na cyklokurz. Po příjezdu obou skupin na místo pobytu nás čekaly k obědu buchtičky se šodó. Po poledním klidu školáky čekala první výuka. Po konečném „zvonění“ jsme celá skupina účastníků pobytu vyrazili na točenou zmrzlinu k Vodičkům do Sloupu v Čechách. Po návratu na chatu nás čekaly venkovní aktivity, někdo hrál fotbal, někdo beachvolejbal, někdo stolní tenis či jiné hry. Po večeři proběhlo koupání, pomalý přesun do pokojů a večerka.

V úterý brzy ráno většinu probudila pěkná bouřka, v osm snídaně a v devět „zvoní“ a žáci nastoupili do „lavic“. Účastníci cyklokurzu vyrazili na první velkou vyjížďku s cílem dorazit k technické památce Průrva Ploučnice. Cyklovýlet se vydařil a připsali jsme si prvních 42 km. Po odpoledním klidu jsme vyrazili na blízký kopec Ortel, který byl strmější, než jsme čekali. Ovšem co bychom to byli za výletníky, kdybychom to nezvládli? Levou zadní jsme zdolávali metr po metru až na samotný vrchol, kde jsme zapózovali na společnou fotku a video. Po návratu na chatu, jsme opět využili příjemného počasí a zůstali až do večeře venku na zahradě. A co bude dál? Dny plné radosti, smíchu, výletů a dobrého jídla.

V podobném režimu probíhají všechny dny, kromě čtvrtka, ten byl zpestřený dřívější večeří, protože nás čekala ještě večeře druhá a to u ohniště, které pro nás připravili kluci z druhého stupně. Po táboráku ale nebylo všem aktivitám konec. Děti se rychle vysprchovaly a hurá na diskotéku, kterou též připravili žáci druhého stupně. Závěrem večera byla stezka odvahy, kterou si pro změnu pro prvňáčky připravili páťáci. Chvilku jsme čekali, než slunce zapadne a bude tajemnější kulisa. Pod hvězdami, v šeru a za svitu svíček se prvňáci vydali za večerním dobrodružstvím. Po návratu hurá do postele. Pátek už byl ve znamení uklízení, balení a těšení se domů, protože po obědě vyrážíme! Při příjezdu před školu už děti netrpělivě vyhlížely své rodiče, rodiče vyhlíželi své ratolesti a cyklisté nedočkavě, i po svých najetých 170 kilometrech za celý týden, už nějakou chvilku vyčkávali na své kufry a batohy.

Týden utekl velmi rychle a myslíme si, že si ho naprostá většina užila, a to jak mrňouskové z první třídy,  páťáci, tak i  žákyně a žáci z druhé stupně. Všem moc děkujeme za krásný týden!