• Zimní kurz 2

• 08.02.2024 09:37
      • Jizerské hory, 28. 1. - 2. 2. 2024
      • Poslední lednovou neděli roku 2024 se vydalo 22 žáků na očekávaný zimní kurz 2. Ikdyž panovalo nádherné jasné počasí, vrásky na čele nám dělal stav a množství sněhu. Ubytování už jsme znali, žáci vzali apartmány útokem. Večer proběhlo rozlosování do 4 skupin, vedoucími se staly holky z 9. A. Jednotlivé skupiny neměly za úkol jít proti sobě a získávat body, ale naopak museli při úkolech spolupracovat a následně dát dohromady všechny indicie, aby na konci kurzu našly “tajné místo”, u kterého si každý žák našel památku.

Lyžovalo se každý den. První a druhý den nám posloužil svah pár metrů od ubytování. Úterní odpoledne jsme si zpestřili výletem na Prezidentskou chatu. Procházka zimní zledovatělou krajinou byla lehce nebezpečná – jistě po ní zbyla nějaká modřina, ale za to byla zábavná a plná smíchu. Středa byla ve znamení brzkého vstávání, protože měníme svah a jedeme autobusem na Severák, kde byly sněhové podmínky daleko lepší. Stačilo pár jízd a všichni jezdili jako o závod. Ač se středeční lyžování neobešlo bez drobných pádů a pár ohnutých hůlek, nezastavilo nás to a ve čtvrtek – i přes pršavé počasí, jsme alespoň na chvilku vyrazili dotrénovat na odpolední závody. Na závody již panovalo takzvané “azuro” a tak jsme mohli zakončit lyžování se vší parádou.

V pátek už nám nezbývalo nic jiného než si zabalit věci do kufrů a tašek, uklidit po sobě pokoje, těšit se domů – abychom mohli všem říct, jak moc fajn jsme se měli a v neposlední řadě se těšit na další rok a hromady sněhu, které jsem si již objednali.

Lukáš Hůla a Tereza Pípová