• Ukliďme Česko

• 05.04.2024 07:32
      • Čtvrtek 4. dubna 2024, žáci 5. A
      •       Hlavní termín letošních jarních úklidů této celostátní akce připadá na sobotu 6.4. My jsme „vyrazili“ uklízet ve čtvrtek 4. dubna.
             Tentokrát jsme se rozhodli zvelebit naše nejbližší okolí a místa, kam si chodíme hrát, sportovat, relaxovat. Proto jsme začali hned u školy. Posbírali jsme vše, co některým z nás občas vypadne z ruky při čekání na začátek vyučování, nebo co zahodí na zem kolemjdoucí, kteří přehlížejí odpadkové koše kolem školy a městského úřadu. Zároveň jsme podrobně prozkoumali travnatou plochu  u družiny a hřiště u sokolovny … i tam jsme posbírali spoustu „věcí“, které sem rozhodně nepatří.
             Po svačince jsme se přemístili na dětské dopravní hřiště a přilehlé hřiště s průlezkami. I tam jsme měli co dělat. Po dobře vykonané práci jsme si dopřáli chvilku odpočinku a využili průlezek, kolotočů a houpaček k relexaci.
              Dopoledne se nám líbilo, protože jsme i my přispěli k zvelebení a čistotě svého okolí. A kuriozity, které jsme při úklidu našli? … mimo nedopalků od cigaret, různých lahví a plechovek, částí oblečení, papírů, obalů  i třeba policejní pásku či těhotenský test.

Žáci 5.A, ZŠ nám. E. Beneše