• Volejbal
      • Volejbal

• 19.04.2024 10:27
      • Děčín, 18. 4. 2024, okresní kolo
      • Již tradičně jsme se zúčastnili okresního kola ve volejbale v Děčíně. V novém složení dívčího týmu, jelikož naše loňské žákyně jistě zdárně reprezentují ve volejbale jejich střední školy. Proto bylo i naším hlavním cílem poznat se a zahrát si. Od loňského roku k velkému nárůstu počtu týmů, celkově se sešlo deset dívčích a pět chlapeckých. Hezké je, že z toho byly tři týmy varnsdorfské a jeden rumburský. Byly vylosovány dvě skupiny dívek a jedna chlapecká. Hrálo se na jeden set do 15 bodů. Takže zápasy trvaly někdy pět minut a někde se týmy o míč přetahovaly, a tak se prodlužovaly až na 15 minut.

Náš tým dívek měl pěkný nástup, kde první tři zápasy byly naší jasnou převahou s drtivým rozdílem ve znamení výhry. Poté naše holky nastoupily proti poslednímu týmu tabulky. Jistota postupu ze skupiny už byla, ale i přes to se o míče hodně přetahovalo, nakonec výsledek 10:15 pro soupeřky, ale postup máme.

Do finálových zápasů se tedy dostaly týmy: ZŠ VDF E. Beneše, Gymnázium Varnsdorf, Gymnázium Děčín a ZŠ Kamenická. První zápas GVDF – ZŠ Kamenická, výhra pro GVDF. Druhý zápas naše holky proti G Děčín. Přes pěkný začátek bohužel naše holky podlehly a čekal je zápas o třetí místo se ZŠ Kamenická, se kterými jsme již hráli. Výsledek byl lepší, ale opět naše holky podlehly. Nevadí! Odvážíme si krásné 4. místo a za rok se ukážeme určitě zase a věřím, že budeme zkušenější a předvedeme výsledek, který nám zaručí medailové umístění. Dívčí kategorii vyhrály holky z Gymnázia Varnsdorf. Určitě je potřeba zmínit, že složení našeho týmu je převážně z mladších žákyní, což ještě více umocňuji náš úspěch v podobě čtvrtého místa.