• Jr.NBA 2024

• 23.04.2024 06:29
      • Varnsdorf, ZŠ Edisonova, 22. 4. 2024
        Školní basketbalová liga Jr. NBA League

• Naše sestava: Jakub Hercik, Martin Hocko, Filip Dulanský, Petr Ouředník, Emma Vu, Anna Křivohlavá, Anna Šeráková, Charlotta Procházková, Eliška Grafková, Anežka Beranová, Naomi Kafková, Tereza Langerová

Dne 22. dubna se na Základní škole Edisonova ve Varnsdorfu uskutečnila školní basketbalová liga 3. - 4. tříd, která kopíruje herní systém NBA. Turnaje se zúčastnilo pět varnsdorfských škol – ZŠ NÁMĚSTÍ, ZŠ VÝCHODNÍ, ZŠ EDISONOVA, ZŠ BRATISLAVSKÁ, ZŠ INTERAKTIVNÍ. Soutěž se hraje podle pravidel minibasketbalu systémem každý s každým. Týmy, které se umístí na prvním a druhém místě postupují do základní části Jr. NBA. Týmy umístěné na třetích pozicích mají přidělenou další šanci na postup do základní části v podobě dalšího turnaje o postupové místo.

Pro spoustu našich žáků to byla první zkušenost s basketbalovým turnajem, a přestože jsme začali s jedním nepovedeným zápasem proti favoritům turnaje ZŠ Edisonova, naši žáci neztratili odhodlání do dalších bojů. V dalším zápase jsme ukázali naši sílu a zvítězili s jasnou převahou nad ZŠ Východní.

Třetí zápas byl plný napětí, jelikož jsme hráli velice vyrovnaný zápas se ZŠ Bratislavskou. Bohužel štěstí se nakonec přiklonilo na stranu soupeře a prohráli jsme o jeden jediný koš. Nicméně naši hráči s novou motivací nastupovali v posledním zápase proti IZŠ, kterou jsme jednoznačně porazili.

Vyslovuji velkou pochvalu všem našim hráčům za pěkné výkony a celkový hezký přístup po celou dobu soutěže. Všichni jsme si to moc užili a díky dvěma výhrám a dvěma prohrám jsme dosáhli na krásné 3. místo, což nám zajistilo šanci bojovat o postup do základní části.

Výsledky tohoto turnaje budou započítány do varnsdorfské Olympiády I. stupně základních škol, což znamená další důvod k radosti z našeho týmového úspěchu.

1. místo ZŠ EDISONOVA

2. místo ZŠ BRATISLAVSKÁ