• Školní akademie 2023

• Pojďte se s námi bát!

Erstaunlich, amazing, increíble, dyvovyzhnyy – jedním slovem úžasná. Taková byla školní akademie a vystoupení, která si připravili žáci a pedagogové ZŠ Varnsdorf, nám. E. Beneše na závěr školního roku. Škoda jen, že kapacita divadla je tak „malá“. Místečka byla do posledního zaplněná, a kdo dorazil, určitě nelitoval. Po úvodním tanci dívek druhého stupně mile potěšila další vystoupení, ať již laděná tanečně, hudebně, sportovně (parkour), či tajemně. Svým vystoupením Červnová učitelka přispěli i pedagogové školy. Vystoupení hudebního tělesa (pod vedením Ondřeje Louky) s pěveckým doprovodem Jolany Lockerové a Karolíny Sulové bylo krásným zážitkem a milým ukončením za hezky stráveným odpolednem.

eduresized_042-DSC_8938.JPG

• IZS

• Den dětí, 1. června 2023, hřiště za sportovní halou

Naše základní škola oslavila den dětí, jak se sluší a patří: 1. 6. 2023 se žáci jak prvního, tak i druhého stupně zúčastnili akce za sportovní halou, kterou připravily složky Integrovaného záchranného systému (IZS).

Městská a dopravní policie seznámila žáky s jejich prací a nechala je vyzkoušet jízdu na kole po předem vytyčené trase. Hasičský sbor nám ukázal svou pestrou výbavu vozidla, dokonce jsme do vozidla mohli i nasednout a vše si řádně prohlédnout. Armáda České republiky nám předvedla své zbraně a výstroj, kterou musí mít každý voják při zásahu. Nechyběli ani šikovní a velmi dobře vycvičení pejsci, kteří si na závěr svého vystoupení zasloužili velký potlesk. Vězeňská služba (VS) ukázala svou výbavu, která je potřeba nejen při převozu vězňů. Tuto výbavu předvedli pracovníci VS i v praxi (jak se má správně zajistit vězeň, aby neutekl). U záchranné služby jsme si připomněli důležitá telefonní čísla, prakticky ukázali, jak máme volat o pomoc, předvedli jsme si základy první pomoci. Největší atrakcí bylo maskování a nanášení falešné krve.

Některé třídy se na zpáteční cestě osvěžily kopečkem zmrzliny nebo nanukem.

Všem dětem přejeme vše nejlepší k svátku a doufáme, že jim tento den zůstane v paměti jako velký zážitek.

Bc. Tereza Pípová

Den IZS ve Varnsdorfu očima dětí

Ve čtvrtek 1. června se na hřišti u sportovní haly odehrála zajímavá akce, při které se dětem i dospělým představily složky IZS…

„Po našem příchodu zrovna začínalo představení policejních psů. Při tomto programu nás provedli výcvikem tohoto psa od mláděte po profesionála. Bylo to velmi zajímavé a tuto akci jsme si moc užili.“

„Nadchli nás hasiči, kteří nás vyvezli žebříkem do oblak.“

„Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, např. jak cvičit policejní psy a nepašovat drogy. Nejvíce nás zaujaly služební auta a motorky.“

Žáci a žákyně třídy 9. A

Pondělí 29. 4. 2024