• Zimní kurz 1

• Jizerské hory, 14. - 19. 1. 2024

Výborné podmínky včetně dostatku sněhu provázely děti prvního kurzu. Můžeme říci, že již tradicí se stává ubytování v apartmánech U Vodárny, které vytvářejí pohodovou atmosféru. K tomu nutno přidat vstřícný a pohodový přístup obou vedoucích - Blanky Plocarové a Patrika Kloudy. Ti pro děti zorganizovali vedle samotného výcviku na sněhu a přednášek i řadu dalších aktivit, ať již venkovních, či těch, které se odehrály uvnitř penzionu. Tyto aktivity, pro něž byly děti rozděleny do čtyř skupin, zpestřovaly dětem jejich volný čas. Zajímavé je, že každou soutěž vyhrál jiný tým. V poslední den se uskutečnil dvoukolový závod ve slalomu - viz příloha.

Vítězové jednotlivých soutěží:

Závody na sněhu: Matouš Müller, Ella Müllerová, Charlotte Procházková, Štěpánka Beranová

Stavba sněhuláka: Tereza Rokická, Barbora Švecová, Derak Lorenc, Jan Bukáček, Anežka Beranová

Pravidla na sjezdovce: Vítek Poláček, Andrea Němečková, Patrik Švihlík, Aneta Cedrychová

Znalostní kvíz: Jiří Šeps, Emma Vu, Veronika Bukáčková, Julie Rudolfová

O pořádek na pokoji nejvíce dbala trojice: Veronika Bukáčková, Charlotte Procházková a Honzík Bukáček

Zavody_ve_slalomu_ZK_1.pdf

• Silvestr 2023

• Varnsdorf, nám. E. Beneše

Myšlenku zasportovat si v poslední den v roce jsme my, pracovníci školy naplnili měrou vrchovatou. Vždyť na start vybraného závodu se nás postavilo deset. Navíc někteří se postavili nejen na startovní čáru, ale dokonce i na "bednu" vítězů.

K tomu připočtěme početné pole z řad našich žáků, kteří reprezentovali nejen sami sebe, své oddíly, ale i svou školu! Děkujeme a gratulujeme!

Sivestr_2023_MTB_ve_vysledcich.pdf

eduresized_af4d5527-8f3c-4c56-9318-df2dc4993a02.jpg

• Podzimní hry 2023

• 14. 12. 2023 - finálový turnaj a hodnocení

Finálovým turnajem celých Podzimních her byl florbal. Hrálo se tradičně ve dvou kategoriích – chlapci x dívky. Turnaj proběhl ve čtvrtek 14. prosince ve sportovní hale ve Varnsdorfu. K tradičním účastníkům se v kategorii chlapců připojila i ZŠ Dolní Podluží. Zápasy byly zajímavé svým průběhem, individuálními souboji, taktikou i nečekanými zvraty či výsledkem.

V kategorii chlapců zvítězilo Gymnázium Varnsdorf, mezi dívkami se nejvíce dařilo ZŠ nám. E. Beneše – viz výsledkový servis.

Po skončení turnaje došlo na vyhodnocení celé soutěže. S poděkováním jak pedagogům, tak soutěžícím či pořadatelům (ZŠ nám. E. Beneše Vdf).

V letošním roce se jednoznačným vítězem Podzimních her 2023 stala ZŠ náměstí E. Beneše Varnsdorf.

Celá soutěž byla finančně zajišťována z dotačního titulu Města Varnsdorf.

• ŘEDITELSKÉ VOLNO

• Pátek 22. 12. 2023

Z organizačních důvodů vyhlašuje ředitel školy na pátek 22. 12. 2023 ředitelské volno!

• Mikulášský bludičkový den

• Škola, 6. 12. 2023

Skoro na den přesně jsme se po roce sešli na "Bludičkovém nočním orienťáku". Veškerou přípravu a realizaci celého závodu (mapiček, lampiónky, zápis, výsledky) zajišťoval pan Tomáš Babický - velký fanda jakéhokoli pohybu, především však nadšenec orientačního běhu. V půl páté začala přicházet první skupina,  žáci 1. a 2. třídy se svým doprovodem. O cca půl hodinku později starší ročníky prvního stupně (3. - 5. třída). A nezůstalo jen při nich, cestu do naší školy si našli i závodníci z Německa, kteří si chtěli na vlastní "nohy" vyzkoušet běhání po škole, navíc pod rouškou tmy. Nakonec bylo v součtu evidováno 55 závodníků, přes 220 běhů. Při nejtěžší černé variantě museli závodníci (často i s rodiči) absolvovat 800 metrů.

Chtěl bych poděkovat nejen zástupcům oddílu orientačního běhu Rumburk, ale také panu V. Praščákovi a T. Pípové.

Výsledky budou zveřejněny v příštím týdnu. VZ

vysledky_u061223.txt

Pátek 17. 5. 2024