• Karneval ŠD
    • Zimní kurz 2
    • Vyzkoušejte také EduPage mobilní aplikaci, která je dostupná na zařízeních s operačním systémem Android a iOS. Dostávejte informace školy přímo do Vašeho mobilu.

16. 1. 2023

SRPDŠ 23. 1. 2023 - individuální

Schůzky SRDPŠ (individuální) na základě vyzvání školou - třídním pedagogem nebo požadavku zákonného zástupce: pondělí 23. 1. 2023 (16.00 - 16.30 hodin).

• Vánoční soutěž

19. 12. 2022

Vánoční soutěž vyhlášená školním parlamentem

Na začátku prosince vyhlásil školní parlament soutěž o nejhezčí vánočně vyzdobenou třídu. V pátek 16. 12. členové ŠP všechny třídy prošli a bodově ohodnotili. Velmi nás potěšilo, že se zapojily všechny třídy z 1. i 2. stupně. Rozhodnout tuto soutěž pro nás nebylo opravdu jednoduché, každá třída byla něčím originální, něčím výjimečná. Z každé třídy na nás dýchla příjemná vánoční atmosféra, což se můžete přesvědčit v naší fotogalerii. Celkové 1. místo obsadila z 1. stupně 4. B a z 2. stupně 9. B, 2. místo obsadila z 1. stupně 3. třída a z druhého stupně 9. A. Žáci z vítězných tříd si odnesli košík plný dobrot, školních potřeb a vstupenek do bazénu. Všem moc děkujeme za účast a už se těšíme na další spolupráci v novém roce.

• Mikulášské bloudění

5. 12. 2022

Noční orientační běh

V pátek 2. prosince v podvečer se na chodbách a v třídách školy rozsvítilo na 140 bludiček. Pod patronací a za pořadatelství OB Rumburk se na škole uskutečnil noční orientační běh. Postupně se za lampiónky (kontroly) vydalo 72 dětí, každé dítko v doprovodu svého rodiče, především z důvodu bezpečnosti. Řada dětí již nějakou zkušenost s „orienťákem“ měla (minulý školní rok dvě akce pro žáky školy), a tak pro ně orientace v mapě problém nebyla. Ale pod rouškou tmy šlo o poznání těžší variantu, která dokázala zamotat hlavu i zkušených matadorům. I proto se většina vydávala nejdříve na nejlehčí cestu – zelenou. Po „osahání“ a nabrání zkušeností pak došlo na vyzkoušení těžších tras, až po tu nejtěžší – ELITE – černou. A věřte, že najít všechny kontroly, některé skvostně umístěné, dalo pořádně zabrat. Děti i rodiče si z této akce odnesli nejen nevšední zážitek, ale i nějako

• Školní parlament

2. 12. 2022

Školní parlament 2022/2023

Vánoce se blíží!

Čas předvánoční bude na naší škole patřit nejen učení, ale také vánoční výzdobě. Školní parlament vyhlásil soutěž pro 1. i 2. stupeň o nejhezčí vyzdobenou třídu. Až do 15. 12. mohou děti vytvořit společně se svými třídními učiteli ve své třídě příjemnou vánoční atmosféru. O den později vyhodnotí soutěž členové školního parlamentu. Šikovnost našich dětí budete moci zhlédnout v naší fotogalerii.

• Deváťáci šesťákům

30. 11. 2022

Beseda a prezentace na téma: Šikana

Žáci 9. B (A. Ducháčková, T. Žďárský, B. Kepková, A. Oláhová, S. Grausgruberová, A. Mikešová, A. Nováková, K. Hejná, B. Martinková) si připravili pro své spolužáky ze šestých ročníků besedu o šikaně. Vytvořili prezentaci na toto téma, ve které vysvětlili pojem šikana, její příčiny, formy, důsledky. Poradili, jak se šikaně bránit, na koho se obracet o pomoc. Svými otázkami vhodně zapojovali žáky do diskuse. Myslím, že v době zvyšující se agrese mezi dětmi, byla beseda velkým přínosem pro povědomí našich žáků.

• Chorvatsko

23. 11. 2022

Přihlášky a platby

Vážení. Vzhledem k vysokému zájmu a naplněnosti ozdravného pobytu do Chorvatska jsou přihlášky a platby uzavřeny. Omlouváme se, pokud některé pozdější platby budou navráceny právě z důvodu naplnění kapacity! V tom případě budete telefonicky informováni paní Alenou Šťastnou (a datumově zapsáni mezi tzv. náhradníky). Děkuji VZ

11. 11. 2022

Schůzka s rodiči žáků

Návštěvní den SRPDŠ se uskuteční v pondělí 21. listopadu od 16 do 17.30 hodin. Schůzka ředitele školy s třídními důvěrníky od 16.30 hodin ve sborovně školy.

• Halloween

2. 11. 2022

Halloween na škole

Poslední říjnový den se výuka na prvním stupni nesla v halloweenském duchu. Nejen žáci, ale i učitelé a paní vychovatelka se převlékli do kostýmů čarodějnic, duchů, kostlivců a monster. Atmosféru Halloweenu doladila strašidelná výzdoba tříd. Učitelé si připravili netradiční výuku, během které si žáci procvičovali učivo napříč předměty. Během dne se žáci mohli občerstvit u halloweenské tabule, o kterou se postaraly z velké části maminky dětí. Nechyběl ani strašidelný průvod všech masek a závěrečná diskotéka.

• Zimní kurz

12. 10. 2022

Zimní kurz 1 a 2

Vážení. První termín již máme zaplněn. Volná místa jsou v druhém termínu: 29. 1. - 3. 2. 2022. Ti, co ještě nezaplatili, případně noví zájemci, budou zařazeni do tohoto druhého kurzu. Termín pro zaplacení je 31. 10. 2022. Děkuji!

Nově: vybavení je k zapůjčení na místě!

• Běh do schodů 2

20. 9. 2022

V tomto roce nižší účast oproti té loňské. Ta však nic neubrala na snaze, zapálení a kvalitě výkonů. Celkem se zúčastnilo 19 závodníků. I díky tomu se mohlo běžet dvoukolově, přičemž časy se sčítaly. Nejlepšího výkonu dosáhl Tadeáš Škvrna z 8. A. Zajímavým počinem byl výkon Tomáše Synka, který, až mladší žák, by obsadil celkové druhé místo. Po skončení všech kategorií následoval „slavnostní“ ceremoniál s oceněním všech účastníků. Do celoročního hodnocení bodovalo vždy pět nejlepších.

Neděle 3. 3. 2024
  • Počítadlo návštěv