• IZS

• Den dětí, 1. června 2023, hřiště za sportovní halou

Naše základní škola oslavila den dětí, jak se sluší a patří: 1. 6. 2023 se žáci jak prvního, tak i druhého stupně zúčastnili akce za sportovní halou, kterou připravily složky Integrovaného záchranného systému (IZS).

Městská a dopravní policie seznámila žáky s jejich prací a nechala je vyzkoušet jízdu na kole po předem vytyčené trase. Hasičský sbor nám ukázal svou pestrou výbavu vozidla, dokonce jsme do vozidla mohli i nasednout a vše si řádně prohlédnout. Armáda České republiky nám předvedla své zbraně a výstroj, kterou musí mít každý voják při zásahu. Nechyběli ani šikovní a velmi dobře vycvičení pejsci, kteří si na závěr svého vystoupení zasloužili velký potlesk. Vězeňská služba (VS) ukázala svou výbavu, která je potřeba nejen při převozu vězňů. Tuto výbavu předvedli pracovníci VS i v praxi (jak se má správně zajistit vězeň, aby neutekl). U záchranné služby jsme si připomněli důležitá telefonní čísla, prakticky ukázali, jak máme volat o pomoc, předvedli jsme si základy první pomoci. Největší atrakcí bylo maskování a nanášení falešné krve.

Některé třídy se na zpáteční cestě osvěžily kopečkem zmrzliny nebo nanukem.

Všem dětem přejeme vše nejlepší k svátku a doufáme, že jim tento den zůstane v paměti jako velký zážitek.

Bc. Tereza Pípová

Den IZS ve Varnsdorfu očima dětí

Ve čtvrtek 1. června se na hřišti u sportovní haly odehrála zajímavá akce, při které se dětem i dospělým představily složky IZS…

„Po našem příchodu zrovna začínalo představení policejních psů. Při tomto programu nás provedli výcvikem tohoto psa od mláděte po profesionála. Bylo to velmi zajímavé a tuto akci jsme si moc užili.“

„Nadchli nás hasiči, kteří nás vyvezli žebříkem do oblak.“

„Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, např. jak cvičit policejní psy a nepašovat drogy. Nejvíce nás zaujaly služební auta a motorky.“

Žáci a žákyně třídy 9. A

• Atletika - první stupeň ZŠ

• Městský stadion Varnsdorf - 26. května 2023

Již 21. ročník Atletiky pro 1. stupeň ZŠ se uskutečnil v pátečním dopoledni 26. května na městském stadionu ve Varnsdorfu. Zúčastnilo se 5 varnsdorfských škol, které bojovaly nejen o nejlepší umístění v rámci atletiky, ale i celého seríálu soutěží pro první stupeň. Tuto „Olympiádu“ organizuje Komise pro sport, kulturu a tělovýchovu při Městě Varnsdorf. Důvěru na pořádání atletiky dostala již tradičně Základní škola Varnsdorf, nám. E. Beneše.

Samotné závody se nesly v duchu fair play, navíc za příjemného atletického počasí.

Výsledky atletiky:

Dívky:

1. místo: ZŠ Edisonova – 42 body
            2. místo: ZŠ nám. E. Beneše – 36
            3. místo: ZŠ a MŠ Bratislavská – 28
            4. místo: ZŠ Východní - 15
            5. místo: IZŠ Karlova – 6

Chlapci:

1. místo: ZŠ nám. E. Beneše – 51 bod
            2. místo: ZŠ Edisonova – 31
            3. místo: ZŠ Východní – 22
            4. místo: ZŠ a MŠ Bratislavská – 17
            5. místo: IZŠ Karlova – 6

Vítězi Olympiády 1 mezi dívkami se stala ZŠ Edisonova, mezi chlapci dominovala ZŠ Východní.

PREHLED_VYSLEDK___2023.pdf

• Schůzky

• Pondělí 5. června: 14.30 - 15.30 hodin

Vážení. V pondělí 5. června se uskuteční několik schůzek se zákonnými zástupci dětí a žáků:

14.30 hodin: budoucí první ročník (představení třídní učitelky, informace, seznámení s učebnou, ŠD, Den školáka)

15.00 hodin: budoucí šesté ročníky 6. A  a 6. B (třídní učitelky, pomůcky, sešity)

15.15 hodin: současná 6. B (rozdělení třídy od školního roku 2023/2024 na 7. B a 7. C - lindividualizace výuky)

15.30 hodin: budoucí druhý ročník - zpětné rozdělení na 2. A, 2. B (třídní učitelky, individualizace výuky)

• Výsledky zápisu

• Zápis do prvních tříd: 13. 4. 2023

Vážení. Jsme rádi, že jsme mohli a můžeme přijmout všechny, kteří chtějí navštěvovat naši školu. První schůzka (seznámení s třídní učitelkou, se školou, s učebnou, s družinou) se uskuteční 5. června v 14.30 hodin v učebně INF I (1. poschodí). Těšíme se a přejeme pohodové dny.

Vysledky_zapisu_300423.pdf

• Pondělí 17. 4. 2023

Třídnické schůzky se uskuteční v pondělí 17. dubna formou návštěvního dne (16.00 - 17.30 hodin). Schůzka třídních důvěrníků s vedením školy v 16.30 hodin ve sborovně školy (1. poschodí).

Neděle 28. 4. 2024